top of page
Malle Lutsoja. Toitumisnõustaja.png

Toitumisnõustaja

Malle Lutsoja

Olen lõpetanud A. Sootsi Tervisekooli tervisenõustajana toitumise alal 2015. aastal.

2013. aastal toitumisnõustajaks õppima asumine oli minu jaoks teadlik otsus. Selleks ajaks olin läbi käinud 2-aastase teekonna, kus muutsin põhjalikult toitumisharjumusi ning kogesin omal nahal, kui palju head need muutused kaasa tõid. Parem tervis. Rohkem energiat. Suurem enesekindlus. Paremad saavutused töistes tegemistes jne. 

Tervisekooli minekul oli selge eesmärk: saada rohkem teadmisi toitumise ja tervise vahelistest seostest ning õppida, kuidas nõustada inimesi erinevates, tervist ja toitumist puudutavates küsimustes. Tänaseks olen nõustanud kümneid inimesi. Koolist saadud teadmised, oskused ja kogemused on olnud suureks abiks. Tean nõustajana nüüd nii palju rohkem. Tervisest. Toidust. Toitumisest. Inimesest (nii seest kui väljast). 

Pärast kooli lõpetamist olen end eraialaselt täiendanud mitmetel koolitustel ja konverentsidel, sh: liigse kehakaalu (Liigsed kilod - põhjused ja lahendused), eakate ja laste toitumise (Eakate tervislik toitumine; Laste toitumine), magusapandeemia (Suhkur - kas tapja või eluks vajalik toiduaine) teemadel. Lisaks olen täiendanud oma teadmisi psühholoogiast Tartu Ülikoolis (Insight into Psychology), stressist, tööstressist ja läbipõlemisest Tallinna Ülikoolis ja Taltech´is. 

:: Millal ja miks nõustamisele tulla?

Toitumisnõustaja poole tasub pöörduda alati, kui on mõni pikaajaline või kordumakippuv terviseprobleem, mis ei taha kuidagi laheneda (liiga kõrge või liiga madal kehakaal, kõrge vererõhk või kolesteroolitase, peavalud, seedimisprobleemid, väsimus vm). Võib juhtuda, et Sinu toiduvalikud ja/või toitumisharjumused on selle üheks põhjuseks. 

Oled oodatud ka siis, kui Sinu perearst (või raviarst) on Sulle soovitanud muuta oma tervisekäitumist ja toitumist, kuid Sa ei tea, kuidas seda teha või millest alustada. 

  • Individuaalse toitumisplaani koostamine;

  • Tervisliku kehakaalu saavutamine ja säilitamine;

  • Toitainedefitsiidi likvideerimine (eritoitumine, stress, väsimus);  

  • Immuunsuse toetamine;

  • Südame-veresoonkonna tervise toetamine;

  • Seedekulgla ja naha tervise toetamine; 

  • Ealisi iseärasusi arvestav toitumine (üleminekud jmt).

koosolek
Toitumisnõustaja Malle Lutsoja

:: Kuidas nõustamine toimub?

Nõustamisel lähtun Sinu personaalsetest vajadustest ja eesmärkidest, millega nõustamisele tuled. Koos arutame need läbi ning paneme paika tegevusplaani. Kohtumistel on fookuses Sinu edenemine - muutused enesetundes ja tervislikus seisundis ning arutame koos läbi võimalikud takistused, väljakutsed.

Nõustamisel ja Sulle toitumissoovituste andmisel kasutan personaalset lähenemist ja toetun tõenduspõhistele, edu toonud praktikatele. 

Vaata, kas hoolitsed oma tervise eest piisavalt?

Tervisenõustaja tööle4
40ndad ja 50ndad

Esimesed sammud tervislikuks toitumiseks

tervislik toitumine

Kõik, mida Malle rääkis ja soovitas, töötabki. Kümme kilo kadus, kuigi söön nüüd rohkem. 

bottom of page