Personaalne
toitumisnõustamine
Sõbrad ja head kolleegid on Sulle öelnud, et Sa oled eriline, ainulaadne. Neil on õigus, Sa oled. Sama eriline oled Sa ka kõiges selles, mis puudutab Sinu tervist ja toitumist.
Toitumisnõustaja abiga Sa õpid analüüsima oma igapäevaseid toiduvalikuid, valima toiduaineid ja valmistama toite, mis personaalselt Sulle sobivad. Ja mitte ainult. Koostöös toitumisnõustajaga võid saavutada enamat - parema tervise, kadunud energia taastumise ja suurema enesekindluse.
,,
Tee tervema ja rahuldust pakkuvama eluni seisneb teadlike valikute tegemises.
Üle 70% terviseprobleemidest ning haigestumistest tulenevad toitumisvigadest. Tervislik toitumine on odavam, kui krooniliseks kujunenud haiguse ravi.
:: Miks tasub toitumisele tähelepanu pöörata?
Oskus teha enda jaoks tervislikke valikuid, aitab Sul:
-
hoida oma südame tervist;
-
hoolitseda oma keha tervise eest;
-
omada paremat mälu (sh vanemas eas);
-
paremini magada ja vältida väsimust;
-
toetada oma vaimset tervist ja positiivset meeleolu;
-
tulla paremini toime elumuutuste ja üleminekutega jne.
,,
:: Toitumisnõustajast on abi, kui ...
-
soovid olla tervem ja oma parimas töövormis (hea keskendumis- ja tähelepanuvõime, parem mälu töö, vähem haigestumisi, hea tuju jne);
-
soovid jagu saada pidevalt Sind häirivast väsimusest ja energiapuudusest;
-
oled võtnud eesmärgiks vabaneda lisakilodest, mis Su tervist koormavad;
-
soovid saada lahti stressisöömisest ja sellest tekkivast halvast enesetundest;
-
soovid tugevdada oma immuunsüsteemi (oled kuulnud selle kasulikkusest);
-
oled hädas mõne muu terviseprobleemiga (seedimine, nahaprobleemid, kõrge vererõhk või kolesteroolitase vm) ja soovid leida sellele lahendust;
-
Sul on avastatud toitainepuudus ja vajad häid nõuandeid olukorra muutmiseks;
-
soovid analüüsida oma menüüd ja teha ruumi tervislikele toiduvalikutele;
:: Kuidas nõustamine toimub?
-
Esimesel kohtumisel räägime Sinu soovidest ning vajadustest ja lepime kokku, kuidas edasine koostöö välja nägema hakkab. Vaatame üle Sinu toitumispäeviku ning arutame läbi edasised tegevused (muudatused). Nõustaja abiga sead endale eesmärgid toitumise ja elustiili muutmiseks.
-
Nõustamiskohtumised sisaldavad: Sinu seatud eesmärkidega töötamist; Sinu personaalse menüüga töötamist; tervisliku toitumise alaste nõuannete ja praktiliste soovituste jagamist; muudatuste elluviimise ja edenemise analüüsi; tööd küsimuste ja takistustega; tagasisidet ja vahekokkuvõtete tegemist; eneseanalüüsi; katsetusi ja edulugudest õppimist jne.
-
Nõustamisprotsessi käigus Sa lood endale personaalse tervise- ja toitumiskava; uurid, avastad ja katsetad uusi toiduaineid, toiduvalmistamise viise; kujundad uusi tervislikumaid toitumisharjumusi, mis aitavad Sul elust rohkem rõõmu tunda ja soovitud eesmärgini jõuda (parem südame tervis, parem kehaline vorm jne).
-
Ühe nõustamiskohtumise maht on 60 minutit (1 tund).
-
Soovituslik kohtumiste arv on 5-10 korda, keerukamate juhtumite korral rohkem;
-
Nõustamise kestus enamasti ca 6 kuud, keerukamate juhtumite korral kauem;
:: Toitumisnõustamise kasu
(Nõustamisel osalenute kogemused)
Parem tervis
ja enesetunne
Suurem enesekindlus
Parem vaimne vastupidavus
Lisaks:
-
suurem rahulolu iseendaga;
-
motivatsiooni tõus;
-
suurem huvi töö vastu;
-
elurõõmu kasv;
-
vähem haigestumisi;
-
vähem töölt puudumisi;
-
suurem huvi koostööks;
-
ühistegevustest rõõmu tundmine;
-
vähem stressi ja väsimust;
-
paremad töötulemused;
-
edukam ressursside kasutamine;
-
suurem huvi enesearengu vastu.
:: Nõustamine Sinu perele
Igas peres võib tekkida (sõltumata pereliikmete vanusest) vajadus üle vaadata ja muuta seniseid toitumis- ja elustiili harjumusi ning teha korrektuure toiduainete kasutuses ning toiduvalmistamises.
Perenõustamine on tark valik, kui mõne pereliikme toitumis- ja terviseprobleemile hea lahenduse leidmiseks on vaja kaasata ka teised pereliikmed või kui pere soovib üheskoos muuta oma toitumisharjumusi tervislikumaks.
Perenõustamise teemad: toitainete puudus ja väsimus; kehakaalu väljakutsed; toitumise erijuhud (toiduallergia, -talumatus jt); immuunsuse tugevdamine; "suhkrusõltuvus" ja stressisöömine; lapse toitumine; eaka toitumine; toiduvalmistamise oskused jne.
KUS, KUIDAS?
:: Nõustamine perele
-
toimub enamasti meie nõustamisruumis Tallinnas, Vana-Viru 4 (III korrus). Soovi korral ja erikokkuleppel võib nõustamine toimuda Sinu kodus (või ka veebi teel, Teamsis, Zoomis vmt).
-
perenõustamine sarnaneb personaalsele nõustamisele, kuid parema tulemuse saavutamiseks võib nõustaja kasutada lisaks ka grupitöö meetodeid.
-
grupiks on 2-4 pereliiget (tavaliselt ema, isa, laps, aga on ka teisi kombinatsioone).
-
nõustamise maht sõltub sellest, mis teemal Sinu pere nõustamist vajab.
-
Kirjuta meile oma soovist. Siis saame Sind paremini aidata.
:: Vaata lisaks:
Maailma Südameföderatsiooni (World Heart Federation) hinnangul on võimalik südame-veresoonkonnahaigustesse suremust vähendada vähemalt 80%, kui tegeleda peamiste riskiteguritega - ebatervislik toitumine, vähene liikumine ja suitsetamine.