top of page
grupinõustamine

Praktilised töötoad

ja grupinõustamine

Hea tiimi, aga ka pere või sõpruskonna tunneb ära sellest, et üksteisest hoolitakse ja üksteist toetatakse. Et omavahel saab olulistest asjadest rääkida. Nagu näiteks tervisest. 

Tervise heaks saab palju ära teha. Sa võid kaasata tiimi rahvajooksule, minna matkama või tegeleda stressi maandamisega, kuid on veel üks oluline asi, millega saad enda ja oma tiimi tervisele head teha. See on toitumisteadlikkuse edendamine.

  

Praktilised töötoad ja/või grupinõustamine on selleks väga head võimalused.

:: SINU TIIMILE

Toitumisalased praktilised töötoad on tore vaheldus päevatööle ning traditsioonilistele koosviibimistele. Need pakuvad hea võimaluse tiimiga koos uusi teadmisi omandades edendada suhteid ja parandada koostööd, õppida tundma iseenda ja teiste loomingulisemat poolt... Köögijutud on alati ka väga inspireerivad! 

Praktiliste töötubade kestuseks on enamasti 3-4 tundi ja sisaldavad väikeseid toitumistarkuse ja tervisejutte ning suure hulga praktilisi köögitegevusi (sh toiduvalmistamist, toitude tundmaõppimist, katsetamisi, maitsmisi jne).  

:: Töötubade teemavalik

 • Sressi mõju tervisele ja toitumisele. Millised on head toidud ja mida tasuks vältida? Maitsev ja tervislik "stressitoit".

 • Sinu süda on Sinu mootor. Kuidas valida häid ja südamesõbralikke toite? Head ja halvad rasvad? Tervislikud salatid.

 • Väsinud meel ja kurnatud aju pole tööl head partnerid. Kuidas tööl väsimusest lahti saada? Pausid ja tervislikud ampsud tööpäeva.  

 • Suhkrust ja tervisest. Mis peitub "suhkrusõltuvuse" taga? Miks ma suhkrut (magusat) niiväga armastan? Suhkruvabad maiustused. 

Tasakaalus ja mitmekülgne toit teeb tervisele head ja võib aidata stressi maandada.
Grupi toitumisnõustamine Sinu meeskonnale. Pere toitumisnõustamine Sinu perele. Personaalne toitumisnõustamine Sulle.
 • Tervislikud toidud töisteks tähtpäevadeks (ja kodusteks ka). Kuidas panna kokku tervislik pidupäevamenüü? Rootsi laud ja rahvuslikud head maitsed.

 • Tervislik lõunasöök (hommikusöök) tööpäevaks. Osta või ise teha? Mida ise teha? Maitseid täis tervislik lõunasöök. Värvirohke pajaroog.

 • Toitumise erijuhud ja meeskondlik mõtteviis. Miks on hea teada toitumisest rohkem kui endal vajalik? Üksteisest hoolimine ja kõigi jaoks nauditavad valikud (GV, LV jt erijuhud). Leivad ja määrded.

 • Tervis ja energia tervislikust kehakaalust. Kuidas muuta toitumist, mõtteviisi ja elustiili, et saavutada normaalne kehakaal (ja koos sellega suurem töine võimekus). 

KUS, KUIDAS?

:: Töötoad-praktikumid Sinu tiimile

 • kus: kokkuleppel, kas Sinu töökohas või pakume ise ägeda koha välja.

 • kuidas: töötoad on üles ehitatud koostööle, aktiivsele tegevusele, kaasamisele ja praktikale. Igas töötoas saavad kõik toiduvalmistamises ise käed külge lüüa.

 • mida täpselt valmistame ja kes toob, mida - selle lepime iga grupiga eraldi kokku.

 • kõige mõnusam grupi suurus on 6-8 inimest, kuid vajadusel saab töötoa-praktikumi teha ka suuremale grupile. 

grupinõustamine

:: Grupinõustamine Sinu tiimile 

Kui töötoad aitavad terviseteadlikkust suurendada ja toetavad tiimis heade koostöösuhete edendamist, siis grupinõustamine on  tervisedenduses samm edasi. 

Pole saladus, et paljud tervisemured saavad alguse ja/või süvenevad seetõttu, et inimesed annavad tööl endast parima, kuid jäävad hätta energia taastamisel. Kehv tervis (toitainete defitsiit, kõrge vererõhk, ülekaal jne) on sageli just pühendunud töötajate elu varjukülg. 

Grupinõustamine on tark valik, kui tiimiliikmed (või grupp samas organisatsioonis töötavaid inimesi) soovivad üheskoos ja üksteist toetades teha muudatusi oma tervisekäitumises (toitumises, elustiilis).  

Grupinõustamise teemad: tervisliku kehakaalu saavutamine; energia taastamine tasakaalustatud toitumisega; stress ja toit; kõrge vererõhk ja kolesteroolitase - terviseteadlikult normaalse tasemeni jt. 

KUS, KUIDAS?

:: Grupinõustamine tiimile

 • grupinõustamine toimub tavaliselt, kas grupi töökohas (kui on sobiv ruum olemas) või meie nõustamisruumis (Tallinnas, Vana-Viru 4). Vajadusel on võimalik osad kohtumised teha veebis. 

 • grupinõustamine sarnaneb individuaalsele nõustamisele, kuid parema tulemuse saavutamiseks kasutab nõustaja ka grupitöö meetodeid.

 • nõustamisel on heaks grupi suuruseks 6-8 inimest.  

 • nõustamise maht sõltub sellest, mis teemal tiim (grupp) nõustamist vajab ja millised eesmärgid osalejad endale on seadnud (või seada tahavad). 

 • Kirjuta meile oma tiimi (või grupi) soovist. Siis saame Sind paremini aidata.

STRESS, SUHTED, ENESEJUHTIMINE

SINU TERVIS LOEB

bottom of page