top of page

Energiaga või energiata?

Selle aasta sügis-talv tõotab tulla eriline. Teistmoodi. Õhus on küsimus: kuidas ellu jääda? Me räägime.... energiast.


Energial on meie jaoks mitu tähendust.

See on toit, mida sööme, et saaksime olla terved ja elada, see on tegutsemisind ja aktiivsus, mis aitab meil ennast teostada. See on soojus, valgus ja kütus, mis aitab luua turvalisust ja hoida ühendust.

Selle sügise peateema on energia.

Mida teha, et energiat oleks rohkem ja jaguks kõigi jaoks?

Kuidas olemasolevat nutikamalt kasutada?


Kokkuhoid


Meie geenidesse on sisseistutatud parool "kokkuhoid" ja iga uue kriisi saabudes käivitub üks ja seesama lugu.

Kas see on meid teinud õnnelikumaks?

Võtnud maha stressi?Jah, mõistlik on omada ülevaadet ressurssidest, mis aitavad kriisi üle elada, kuid kokkuhoid ei loo uut väärtust. Ainus kokkuhoiukoht saab kriisis olla see, et Sinu inimesed kokku hoiaksid. Et tegutsemis-ind ja aktiivsus leiaksid väljundi. Et Sinu inimesed looksid uut väärtust ja innovatsiooni. Avaks oma potentsiaali. See kokkuhoid loob väärtust.

Kas suudad? Kas teed? Kas julged? Olla eriline ja käia uutel radadel?


Hirmu aitab ületada uudishimu. Töörõõmu toetab õigus ise otsustada. Innovatsiooni lükkab käima võimalus oma tugevusi realiseerida. See on energia, mida kriisis vaja on.


Elamist väärt terve elu


Me elame keerulises maailmas. Iga päev selles on paras väljakutse. Stress, muutused, kiirustamine ja vabandustega sillutatud edasilükkamised (homme alustan!) juhivad meid suunas, kus väsimusest saab kurnatus. Kurnatusest haigus. See on kõige tõsisem energiakriis.


Kutsun Sind peatuma. Päriselt. Aega maha võtma, et ümber hinnata oma tegemised ja vaadata kriitiliselt, mis on elus tähtis. Milline on Sinu elu 10 või 30 aasta pärast. On siis Sinuga kõik OK? Kas oled terve?


Ükski teine energiaallikas ei oma inimese jaoks suuremat väärtust kui toit. Kui tahame olla terved ja elada, peame tegema õigeid valikuid. See on energia, mida kriisis vaja on.


Energiat täis ruum - energiat(l)uba


Kaugtööle ja hübriidtööle üleminek on loonud


töökohtadel uue elukorralduse. Inimesed teevad


tööd teisel viisil ja jagavad oma energiat teisel viisil.


On see hea viis?

Kas saab teha paremini?

Uutmoodi? Nutikamalt?

Väärtust loovalt?


Pole saladus, et tühi ruum Sinu kontoris neelab energiat. Ja tekitab tunde, et midagi on ... puudu. Vaatad uksest sisse ja mitte keegi ei tervita Sind. Ruumis puudub energia. Elu. Tegutsemislust. Sa ohkad ja paned ukse kinni.

STOPP! Saab ka teisiti! Meie abiga saad muuta tühja ruumi energiat täis ja uut väärtust loovaks kohaks, kus elu käib, energia lligub ja uued ideed saavad tuule tiibadesse. Kuidas?


Küsi järele!

Või kutsu ette näitama.Head tervist ja energiat soovides


Malle Lutsoja

Nõustaja, koolitaja

Juhatuse liige

Tervisekoda MASH

Tel 5210325

Comments


bottom of page